Педагогічне есе

Знайти своє покликання

                            Вчительство – це і мистецтво і праця.
                           Саме вчитель, педагог, викладач, вихователь
                           закладає і створює основу творчої
                             людської діяльності.
Кожній людині хоча б один раз у житті необхідно було дати відповідь на запитання: «Ким ви хотіли бути в дитинстві?». І дійсно, у дитини ще в дитинстві з’являються нахили до певної професійної діяльності. Якщо я сама зараз задам собі це запитання, то з впевненістю скажу, що професія вчителя мені подобалася.
Адже, педагог, вчитель, вихователь – довірена особа суспільства, якій воно ввіряє найдорожче і найцінніше – дітей, свою надію, своє майбутнє. Тисячі професій народжуються і вмирають. Та серед вічних професій учительська посідає особливе місце: вона початок усіх професій. Змінюються умови й засоби виховання, та незмінним залишається головне призначення вчителя – навчити людину бути людиною.
Я працюю педагогом, а саме, вихователем в школі-інтернаті. Вихователь - одна з найбільш важливих і значимих професій в нашому сучасному суспільстві. Її можна порівняти з роботою хірурга, судді, дослідника і науковця. Можна порівнювати нескінченно.
Творча діяльність людини в будь-якій із галузей життя неможлива без наявності міцних знань основ наук, узагальнених умінь та навичок, певних позитивних якостей розуму і характеру, почуттів і переконань. Перед кожним новим поколінням життя ставить усе складніші завдання, для розв’язання яких потрібний усе вищий рівень освіченості особи.
Працюючи педагогом, розумієш, що всі діти індивідуальні, і ти, як педагог, повинен знайти ключик до кожної дитини. І не тільки до нього, а й до його батьків. А обдурити їх, цих «маленьких чоловічків», неможливо. Вони завжди і все побачать. Вони відразу зрозуміють, як ти до них ставишся: з любов'ю або без. І відповідять тобі тим же.
Я ставлюся до своїх вихованців, як до дорослих. Я поважаю їх думку. Завжди цікавлюся ними. Ніколи не говорю про те, що вони зобов'язані щось зробити. Дитина, як і будь-яка доросла людина, нікому і нічим не зобов'язаний. Треба просто поважати їх, як особистість. І виховувати у них повагу до себе і до інших, почуття співпереживання ближнього, природі, будь-якій живій істоті.
Адже поважаючий себе людина ніколи не вдарить, не насварить, ніколи не зрадить, не опустить перед труднощами, завжди прийде на допомогу, а не шукатиме шляхів легше, та півгодини. У цієї людини є внутрішній стрижень під назвою «порядність». А в наш час так мало залишилося людей з цим внутрішнім стрижнем.
Любов до дітей, до професії не зникає, а кожного дня стає ще мудрішою і глибшою. Найти своє покликання, ствердитися в ньому – це щастя педагога.

Комментариев нет:

Отправить комментарий